Logo 112Scherpenzeel

Redactie 112 0 reactie(s) do 04 januari 2018, 16:19

Nep TV monteur zorgt voor storing

Laatst bijgewerkt: zondag 22 aug 2021 om 15:20 uur

REGIO – Sinds enige tijd is er een oplichter actief in de regio. Deze man gaat voornamelijk bij ouderen langs en doet zich voor als een monteur van een tv-aanbieder. De monteur zegt dan dat er sprake is van een storing en dat hij deze kan verhelpen. Er wordt vervolgens geld gevraagd terwijl achteraf blijkt dat de man niet werkzaam is bij een dergelijk bedrijf. Of dat er helemaal geen storing was. Dit is natuurlijk oplichting en strafbaar!

Helaas zijn er meerdere ouderen in Ede ingetrapt!! Kennelijk kiest hij bewust deze kwetsbare doelgroep uit. De monteur wist zo vele honderden euro’s buit te maken. Ga dus niet met deze man in zee!

Spontaan een monteur aan de deur? Denk dan aan de volgende punten:

  • Laat deze onbekende persoon niet binnen en zoek eerst contact met uw tv-aanbieder;
  • Monteurs komen bijna nooit aan de deur zonder afspraak, houd hiermee rekening als iemand beweert dat hij/zij bijvoorbeeld voor Ziggo of KPN etc. werkt;
  • Kijk goed naar het legitimatie bewijs, noteer de gegevens als u twijfelt;
  • Er wordt nooit gevraagd om de kosten ter plekke te voldoen! Dit gebeurd altijd achteraf via een rekening.

Heeft u een ouder familielid die in Ede of omgeving woont? Attendeer haar/hem op het bovenstaande. Wij willen natuurlijk voorkomen dat deze nep-monteur voor nog meer “storingen” zorgt.

De politie doet onderzoek en zij gaan binnenkort in bejaardentehuizen flyeren om mensen op de hoogte te brengen. U kunt deze flyers ook op het poliyie bureau af halen.

Mocht deze situatie u toch overkomen en hebt u het vermoeden dat het oplichting is? Bel dan altijd 112!

112 Ede

Meer artikelen over de inzet van hulpdiensten bij een misdaad in Ede lees je in onze categorie 112 Nieuws Ede. Alle 112 alarmeringen uit Ede kan je live volgen via 112 meldingen Ede.

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting Scherpenzeel

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112Scherpenzeel
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.